FAQ

6. dubna 2018 v 17:52 | ~Mareep

FAQ

aneb

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY
Za těch pár let naší existence se nám ve zprávách na facebooku opakuje pořád dokola série učitých otázek, týkajících se našich překladů... A tak jsem se rozhodla vám na ně jednou provždy odpovědět. Všem naráz :D

1. Kdy přeložíte další epizodu "anime x"?
- Až to bude, tak to bude.

Naše (dvoučlenná) skupina je plná líných a zaneprázděných lidí. Někdy to zkrátka nejde kvůli práci či škole, jindy jsme jen hrozně zaneprázdnění prokrastinací... Kdo od nás překlady bere už delší dobu a zastihl nás překládat něco v ongoingu, tak si jistě všiml, že to šlo pomalu jako šnek. Jo, to jsme prostě my. Jsme malá skupina, nemáme tisíc fanoušků čekajících na ten a ten překlad. Na druhou stranu se snažíme překládat nejlíp jak umíme, abyste měli co nejkvalitnější překlad. A to taky vyžaduje jistou dávku námahy. Což je jeden z důvodů, proč i překlad, na kterém se fakt dělá, trvá tak dlouho.
Sice jsme především líný 💩, ale opravdu se snažíme!!2. Přeložíte "anime x"?
- Když se nám bude chtít, můžem to zkusit, ale pravděpodobně se nám chtít nebude.

Jak máme napsáno v popisu skupiny na akihabaře, že si překládáme jen to, co chceme, tak to opravdu platí. Pokud něco překládáme, je to proto, že se nám dané anime líbilo, nebo si podle nás zaslouží slušný překlad (pokud zrovna existuje jen nějaká fakt špatná verze, jako třeba překlad anime Durarara!!). Takže se můžete zkusit zeptat, ale pravděpodobně to nebude nic platné. A pokud ano, tak za hoodně dlooouho.3. Vy už nebudete dál překládat "anime x"?
- Viz odpověď na 1.otázku.

To, že jsme dlouho nevydali epizodu nějakého anime, neznaemná že jsme se na něj vykašlali. Kdybychom se na něj vykašlali, tak bychom vám to určitě dali vědět :D Většinou nám to prostě jen trvá. To je u nás na denním pořádku, takže na tohle se fakt nemá smysl ptát.4. Máte ještě hardsuby nebo už jen externí titulky?

- Starší hardsuby najdete zde a u některých anime jsme je dokonce ani nemazali (protože jsme líný 💩)
- V současnosti už vydáváme jen externí titulky a návod na jejich instalaci najdete zde.5. Jak si nainstaluju fonty?
- Návod zde.

Je to návod na konkrétní anime, ale ono to platí pro všechny stejně, takže se nebojte, že by to nefungovalo.
~Mareep-chan

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rene Rene | 27. října 2018 v 2:56 | Reagovat

Mám otázku budete překladat Zhen Hun Jie
předem děkuji za odpověď

2 weeby-subs weeby-subs | 13. listopadu 2018 v 19:03 | Reagovat

[1]: Omlouvám se, že odepisuju tak pozdě. Nevšimla jsem si komentáře.
Tohle anime jsem sice zařadila na náš seznam na akihabaře, ale zatím jenom z důvodu, že ho ještě nikdo nepřeložil.Náhodou jsem na něj narazila, tak abych to měla někde poznamenané. Ale jelikož se nestíhám věnovat ani svým ostatním projektům, tak ti teď nedokážu říct, kdy se na to vůbec podívám, natož přeložím. :(
~Mareep-chan

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama